Megalakulás

Az 1988-as piaci helyzet és igény figyelembevételével döntött úgy a csapat, hogy olyan terméket hozunk létre, amely sok telep számára nyújthat segítséget.

A program folyamatos fejlesztés és tökéletesítés alatt áll a nagyobb felhasználói elégedettség érdekében. Kínálatunk folyamatosan bővül a folyamatosan változó elvárásokhoz alkalmazkodva.

Kötelezettséget és felelősséget érzünk környezetünkért, ezért törekszünk annak megóvására. Kiemelt figyelmet fordítunk a fenntarthatóságra, így a környezet- és klímavédelem fontosságára is.) – ezt el akarjuk érni.

Cégtörténet

RISKA korszerű Szarvasmarha Telepirányítási rendszer A SYSTO Kft. RISKA nevű telepirányítási rendszere  mára az Internetet is felhasználja információ-szolgáltatásunk javítása érdekében.

A helyi használatra szánt számítógépes nyilvántartás célja eredetileg az állattenyésztő, törzskönyvező szakemberek telepi támogatása volt, de rendszerünk az évek során kibővült az állategészségügyi, munkabér feladási, készlet-nyilvántartási, tejházi elszámolást segítő modulokkal.

Programrendszerünket szinte az összes magyar nagyüzemben használják, így az Internet elterjedésével kényelmessé vált a közös adatbázis létrehozása és karbantartása. Ezen keresztül olyan funkciókat tudtunk felvenni szolgáltatásaink közé, amelyek csak a központi adatbázis statisztikai elemzésein keresztül váltak elérhetővé.

Interneten keresztül egyszerűbb a programverziók frissítése, a kódszótárak központi karbantartása és az adatmentések biztonságos kezelése. A nagyobb területek adatainak feldolgozásán keresztül figyelmeztetni tudjuk partnereinket a termelési és szaporodásbiológiai paraméterek változásának másoknál is előforduló értékeire, így pl. csökkenés esetén a csökkenés mértékének átlagtól való elmaradására vagy a növekedés átlagot meghaladó vagy attól elmaradó értékeire.

Információ-szolgáltatásunkat csak partnereink igényei szabályozzák, így módunk van a nagy állami rendszereknél bővebb, részletesebb háttérelemzések készítésére. A több üzem adataiból képzett átlagokat meg tudjuk jeleníteni táblázatokban és grafikonokon is. Mód van tenyésztői csoportok önálló kezelésére, érdekeiknek megfelelő trendszámítások, elemzések, modellek készítésére, fel tudjuk vállalni a törzskönyvezési és állategészségügyi jelentések összeállítását és továbbküldését határidőre, bármilyen elvárt formátumban. Csoportok képezhetők a fajtatenyésztők, az állategészségügyi területi tagozódás vagy az egy cégcsoporthoz tartozó, távoli telepek adataiból.

Az adatgyűjtéssel és központi feldolgozással foglalkozó részlegünk nem csak alkalmazkodik a meglévő elvárásokhoz, hanem segítjük ilyen célú központi irányító, koordináló, szolgáltató rendszerek kialakítását, pl. tejtermeltetők, vágóhídi, beszállítói vagy bármely más a termelési, szaporodásbiológiai állapot központi ismeretén alapuló logisztikai rendszerek létrehozását.

Adatgyűjtéssel és információ-szolgáltatással foglalkozó munkatársaink Internet szolgáltatás nélkül is ki tudnak alakítani a fenti céloknak megfelelő adatgyűjtő és adatfeldolgozó rendszereket. Központi adatbázisunk használatával nagymértékben javítható a központi irányítás hatékonysága, nem csak a rendszerek központjában, hanem a telepek szintjén is.